© Archeopark Pavlov, 2024 design by Ondrej Hauser developed by Via Aurea
Datenschutz-Einstellungen

ROP jihovýchod

Získaná ocenění

Do dnešního dne se Archeopark Pavlov může pochlubit celkem 7 cenami, které získal nejen za svou jedinečnou a moderní architekturu, ale i za svou expozici věnující se kultuře lovců mamutů.

Stavba roku 2016

V roce 2016 získal Archeopark Pavlov ocenění Stavba roku 2016. Více čtěte zde.

 

Stavba Jihomoravského kraje 2016

V roce 2016 se Archeopark Pavlov umístil i na 1. místě v soutěži Stavba jihomoravského kraje 2016. Jednalo se o kategorii Stavby občanské vybavenosti. Více čtěte zde.

 

Cena Gloria musaealis: kategorie Muzejní počin roku 2016, II. místo

Úspěchy roku 2016 uzavírá ocenění expozice archeoparku v soutěži Asociace muzeií a galerií ČR - Cena Gloria musaealis 2016. Více čtěte zde.

 

Iconic Awards 2017, kategorie Best of best architecture

Archeopark se může pochlubit i dvěma cenami ze zahraničí. První z nich si přivezl z Mnichova. Iconic Awards je mezinárodní soutěž určená architektům a designerům z celého světa a jejich zajímavým projektům. Více o ocenění a soutěži čtěte zde.

 

CEMEX Building Award 2017, 1. místo v kategorii Collective Space

Vítězství v této zaoceánské soutěži oceňující betonové stavby z celého světa je již druhým úspěchem archeoparku ze zahraničí. Tato cena byla odměnou za zdařilý projekt architektonické kanceláře Radko Květ. Stavba archeoparku získala 1. místo v kategorii Collective Space. Více o soutěži a dalších vítězích čtěte zde.

 

Česká cena za architekturu 2017: Hlavní cena a Mimořádná cena Agentury ochrany přírody a krajiny ČR

Nejnovějšími úspěchy v roce 2017 jsou dvě ceny udělené Českou Komorou Architektů. Archeopark se tak prosadil v silné konkurenci mnoha projektů na české architektonické scéně a ovládl tak v roce 2017 II. ročník České ceny za architekturu. Více čtěte zde.

 

Má vlast cestami proměn: zvláštní uznání poroty

Rok 2018 přinesl archeoparku další ocenění, již v pořadí osmé. Tentokrát zaujalo muzeum porotu projektu Má vlast cestami proměn. Více čtěte zde

 

BIGSEE Architecture Award 2019 - GRAND PRIX

V roce 2019 obdržel archeopark další, v pořadí již třetí zahraniční ocenění, tentokrát ze Slovinska. BigSee Architecture Awards systematicky objevuje kreativní a podnikatelský potenciál v rámci oblasti architektury, interiérů, módy či turismu v prostoru jihovýchodní Evropy (zapojeny jsou tyto země: Albánie, Rakousko, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Kypr, Česká republika, Řecko, Chorvatsko, Itálie, Maďarsko, Kosovo, Makedonie, Moldávie, Černá Hora, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a Turecko). Oceňovány jsou projekty, které pro svou spádovou oblast přinášejí kreativní i podnikatelský potenciál. Více o ocenění čtěte zde.