CZ | EN | DE

Feiertagen

1. und 8. Mai

 

 

 

Öffnungszeiten

9:00–17:00

Zajímalo by Vás, kdo vyrobil věstonickou venuši?

Přijedťe to zjistit ...

Myslíte si, že víte,  jak se lovili mamuti?

Přijeďte si to ověřit ...

Víte jaké je tajemství věstonického trojhrobu?

Přijeďte to odhalit ...

Přijeďte na místo, kde před 30ti tisíci let žili lovci mamutů, prohlédněte si exponáty z té doby a na chvíli se vraťte v čase.

© Archeopark Pavlov, 2017 design by Ondrej Hauser developed by Via Aurea

Homepage

Ze země vystupující asymetrické bílé věže se podobají skalám, jež se tyčí na svazích Pálavy.

Už jen stavba archeologického parku je jedinečná. Výstavní prostor je prakticky celý skryt v terénní vlně.

 

Na okraji Pavlova, v místě, kde se rozkládalo sídliště z období mladého paleolitu a které bylo v roce 2010 prohlášeno za národní kulturní památku, vznikla moderně pojatá terénní expozice.

 

Návštěvníci se zde mohou projít kolem odkryté částí skládek mamutích kostí, ponechané po archeologickém výzkumu přímo na jejím původním místě. Expozice, začleněná do moderně pojaté architektury, představuje osídlení našeho regionu v době před 25–30 tisíci lety, zajímavou a bohatou materiální kulturu lovců-sběračů, včetně četných příkladů vyspělého umění, rituálů a pohřebního ritu. 

 

Ze strany archeologické vědy expozici koncepčně připravili, archeologické odkryvy provedli a vědecky zpracovali členové týmu profesora Jiřího Svobody z Archeologického ústavu Akademie věd ČR, Brno, v. v. i.. Netradiční architektonické řešení pavilonu, které svým vzhledem odkazuje na bílé vápencové skály Pavlovských vrchů, navrhli architekti Radko Květ a Pavel Pijáček.

 

Provoz expozice zajišťuje Regionální muzeum v Mikulově.

logo RMM