© Archeopark Pavlov, 2022 design by Ondrej Hauser developed by Via Aurea
Nastavení soukromí

ROP jihovýchod

Archeopark Pavlov oceněn Českou cenou za architekturu

S velkou radostí jsme přijali zprávu, že Českou cenu za architekturu 2017 získali architekti Radko Květ a Pavel Pijáček za stavbu Archeoparku Pavlov. Porota projekt vyhodnotila jako nejlepší pro své precizní provedení, použité materiály i citlivé zasazení do krajiny. 

 

Soutěž je pořádána Českou komorou architektů a letos se v soutěži sešlo 249 projektů. Konkurence tak byla veliká, přesto však stavba archeoparku uspěla a získala hlavní cenu. 

Porotci na stavbě muzea oceňovali například "s péčí vybrané a použité materiály, jako je pohledový beton litý do bednění z přírodního dřeva v podzemí a naopak probarvený litý beton s vápencovým kamenivem uplatněný v nadzemní části." Celé vyjádření poroty je uvedeno na stránkách České ceny za architekturu.

 

Napsali o archeoparku...

Udělení České ceny za architekturu 2017 vzbudilo pozornost mnoha médií. Přečtěte si o soutěži a výsledcích více v následujícím výběru zpráv:

 

Česká televize se výsledkům architektonické soutěže věnovala i ve svých zpravodajských relacích a reportáž o archeoparku Pavlov byla odvysílána 28. 11. 2017 na ČT 1 v Událostech v regionech, v Událostech, a následně i v Událostech v kultuře na ČT ART, kde byla předtočená reportáž obohacena o živý vstup. Podívejte se na reportáž v archivu České televize!

 

Velmi si ceníme úžasné práce, kterou architekti se svým týmem na stavbě archeoparku odvedli a srdečně jim gratulujeme k zaslouženému úspěchu!