© Archeopark Pavlov, 2021 design by Ondrej Hauser developed by Via Aurea
ROP jihovýchod

Den architektury v Archeoparku Pavlov

NEDĚLE 30. 9. 2018 | 9:00 - 17:00 | VSTUP ZDARMA 

Oslavte spolu s námi DEN ARCHITEKTURY 2018 v archeoparku!

30. 9. 2018 (9:00 - 17:00)

 

V tento den bude vstup do archeoparku ZDARMA. Zároveň proběhnou dvě komentované prohlídky v 13:00 a 15:00 společně s architekty a místním průvodcem. Komentované prohlídky mají omezenou kapacitu, proto je nutné se objednat na telefonním čísle 519 322 126.

 

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim osmý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká a moravská města a obce všech velikostí. Letos se uskuteční 28. září až 4. října.

 

Celým letošním programem se jako hlavní linie vine téma „Architektura společně“, festival si připomíná výročí 100 let od založení Československa. Vybrané procházky a prohlídky se zaměří na typické architektonické styly první republiky, jako jsou kubismus, národní styl, purismus či funkcionalismus, představí to nejlepší, co vzniklo v uplynulých 100 letech, ale neopomenou ani dnešní podobu staveb a některé jejich transformace. Speciální pozornost bude věnovaná veřejným a kulturním stavbám a také veřejnému prostoru. Nejen milovníky vlaků pak potěší procházky a prohlídky věnované nádražím. Pořádající spolek KRUH klade důraz na kvalitní současnou architekturu a tak v programu samozřejmě nemůže chybět, ceněné stavby návštěvníkům osobně představí odborníci, kteří je navrhovali a realizovali.

www.denarchitektury.cz