© Archeopark Pavlov, 2022 design by Ondrej Hauser developed by Via Aurea
Nastavení soukromí

ROP jihovýchod

Novinky v sezóně 2017

Archeopark se návštěvníkům po zimě otevřel poslední březnový víkend. Co nového na vás čeká v sezóně 2017? 

 

Studovna pro všechny milovníky archeologie, té paleolitické zvlášť

Jedním z častých dotazů od našich návštěvníků bylo, proč je prostor nad pokladnami uzavřený. Až do teď tam nebylo nic k vidění, jen množství prázdných poliček. V nové sezóně se tento dosud nevyužitý prostor proměnil v knihovnu – studovnu, kde je možné prezenčně číst a prohlížet si nejrůznější tituly. Připravena je literatura regionální, odborná archeologická, literatura populárně naučná i beletrie inspirovaná pravěkem. Pro nejmenší nesmí chybět ilustrované encyklopedie. 

Studovna je přístupná v rámci běžných otevíracích hodin archeoparku pro všechny naše návštěvníky. 

knihovna

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Nová lávka v expozici in-situ

Pro větší bezpečí a pohodlí došlo k úpravě lávky na in-situ skládce mamutích kostí. Kvůli novému kotvení lávky musel být odkopán menší blok spraše u vchodu do expozice. Protože se ale zásah bezprostředně týká archeologické lokality, nemohla být jáma vykopána jen tak. Vše proběhlo v režimu archeologického výzkumu, který provedli archeologové z Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i. Po odbornících z řad archeologie už přišli na řadu řemeslníci, kteří novou lávku nainstalovali a uvedli do provozu. 

výzkum

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

lavka

 

Informační panel, kde naleznete vše potřebné

Na zdi vlevo od pokladen je instalován nový informační panel, který každého příchozího informuje nejen o výši vstupného, ale i o probíhajících výstavách a chystaných akcích. Všechno důležité na jednom místě. 

 

infopanel

 

 

 

 

 

 

 

 

Venkovní posezení

Před vchodem do archeoparku přibyly nové lavičky z akátového dřeva. Legenda praví, že starý akát rostl na zahradě u domku Karla Absolona. Odkaz slavného badatele tak najdete i tam, kde byste ho nečekali. 

lavicky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozšířená nabídka suvenýrů

Speciálně pro archeopark byly navrženy a vyrobeny originální suvenýry, které se rozhodně budou líbit. Inspirací byla kultura lovců mamutů. Pravěké motivy se promítly například na ponožky, zápisníky či šperky.

zapisnik

 

 

 

 

 

 

pohlednice

 

 

 

 

 

 

 

 

Už jste zkusili se připojit na intraweb?

Věděli jste, že v prostoru expozice je možné se připojit na vnitřní bezdrátovou síť a pomocí internetového prohlížeče si načíst intraweb, který je jakýmsi katalogem celé výstavy a přináší rozšířené a doplňující informace jak k hlavním tématům, tak i k jednotlivým exponátům? Přes zimu jsme stránky aktualizovali a doplnili dalšími materiály. 

Připojte se přes wifi k síti Archeopark a načtěte stránky www.archeoparkpavlov.cz. Dostupné pouze uvnitř expozice. 

intraweb